Różnokolorowe szlafroki damskie

Reklama

Wbrew pozorom, szlafrok ma ogromną moc – potrafi sprawić na przykład, że poczujesz się znacznie bardziej kobieca. Tylko… jak to osiągnąć?

Cechy

Szlafrok to jeden z elementów naszej stałej garderoby. To narzutka lub płaszcz, zwykle wykonany z delikatnych i bardzo miękkich materiałów. Szlafrok nosi się na piżamę, koszulkę nocną lub na gołe ciało.

Rodzaje szlafroków

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że szlafrok ma naprawdę wiele odmian i rodzajów.

Wygodne kolorowe szlafroki dla kobiet

Dzielą się one według dwóch zasadniczych kategorii:

    • Tkanina

Twoja „podomka” może być wykonana z bawełny, kaszmiru, jedwabiu, materiału frotte albo z weluru. Najbardziej eleganckie są z całą pewnością trzy pierwsze, a w szczególności jedwab. Panie, którym często jest zimno, poleca się szlafroki zrobione z frotte lub weluru.

    • Długość

W zależności od twoich własnych upodobań, możesz zdecydować się na szlafrok bardzo długi – do samej ziemi, nieco krótszy, w wersji „midi” (czyli sięgający do połowy łydki) albo zupełnie króciutki, ledwo zakrywający pośladki. Wszystko zależy od ciebie.

Jak wybrać szlafrok?

Jeśli stoisz przed dylematem dotyczącym wyboru szlafroka, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
Przede wszystkim, kieruj się prostotą. Zapomnij o udziwnionych lamówkach w kolorach tęczy, kokardkach czy koronkach. Gładkość materiału ma być jedyną ozdobą szlafroka.
Nie wybieraj szlafroków w kwiatuszki albo inne wzory – chyba, że decydujesz się na kimono. We wszystkich innych przypadkach będzie to wyglądało… tanio.
Jeśli masz ochotę poczuć się wyjątkowo kobieco, noś szlafrok… męski. Takie okrycie nadaje się jednak tylko na gołe ciało.

Markowe damskie szlafroki

Nigdy nie noś szlafroka, który jest dla ciebie zbyt obszerny! To nieco kuszące ze względu na dużą ilość ciepłego materiału. Jednak żadna kobieta nie lubi wyglądać na grubszą – a obszerny, zbyt duży szlafrok z grubej tkaniny z całą pewnością taki efekt wywoła.
Wybieraj tylko i wyłącznie szlafroczki z dobrych jakościowo materiałów. Pomijając fakt, że taka podomka będzie ci długo służyła, wciąż wyglądając atrakcyjnie, dochodzi też aspekt wygody. Sztuczne tkaniny nie wchłaniają wody, są więc kompletnie bezużyteczne po kąpieli.

Nie ma nic mniej kobiecego i bardziej odrzucającego, niż kobieta chodzącą w starym, spłowiałym albo na dodatek brudnym szlafroku. Warto to zapamiętać, wchodząc do łazienki i zerkając na swoja podomkę.

Oceń artykuł

Szlafrok – okryj się pięknie! 0 (0)