Jakie skarpetki do mokasynów?

Reklama

Pytanie o to, jakie skarpetki należy nosić do mokasynów, nie należy do rzadkości. Jednocześnie na ulicach można zauważyć wiele błędów stylistycznych z mokasynami i skarpetkami w roli głównej. Jak więc postępować w przypadku tych butów?

Markowe damskie mokasyny
  • Jeśli planujesz założyć mokasyny latem, to odpowiedź jest jasna – należy założyć je bez skarpetek. Odpadają nawet tzw. stópki – twoje stopy mają być po prostu gołe.
  • „Zakaz” noszenia skarpetek pod mokasynami wynika nie tylko z racji wyglądu, ale też z tego prostego powodu, że mokasyny mają pomagać skórze oddychać. Skarpetki znacznie to utrudniają.
  • Jeśli masz już jednak naprawdę ochotę na założenie skarpetek (albo nie chcesz, żeby zmarzła ci noga), to w żadnym przypadku nie zakładaj modelu sportowego. Dużym błędem jest zakładania skarpetek z logo firmy. Opcją mogą być skarpetki kolorowe, zabawne, które poważnym mokasynom dodadzą trochę żartobliwego tonu.

Jeśli nawet dziesięć osób ci powie, że do mokasynów nosi się skarpety, to nie oznacza to, że ty robisz błąd, ubierając je na bosą stopę. Oznacza to, że te dziesięć osób się myli.