blog modowy dla kobiet

Kategoria Projektanci

Wielkie marki: Bottega Veneta

Sklep Bottega Veneta w Paryżu

Czasem stworzenie zasad na przekór wszystkim jest dobrym pomysłem, ale czasem – fatalnym. Na szczęście pracujący w marce Bottega Venetta doskonale wiedzieli, co robili. Jakie były ich motywacje i w jaki sposób marka pięła się po szczeblach sukcesu?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Hugo Boss

Sklep Hugo Boss w Berlinie

Modowy gigant, który kiedyś w ogóle nie brał pod uwagę projektowania ubrań dla kobiet – tak właśnie można opisać Hugo Boss. Czy wiesz, od kiedy sytuacja ta się zmieniła?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Ralph Lauren

Sklep Ralph Lauren w Genewie

Uwielbiany przez kobiety, nienawidzony przez mężczyzn – i przy tym wszystkim niezwykle charyzmatyczny. Trudno nie interesować się projektami Ralpha Laurena, jeśli choć trochę interesujemy się samą modą.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Pierre Cardin

Pierre Cardin (metka)

Niby to nazwisko znają wszyscy, ale… czy wiesz, z jakiej kolekcji zasłynął projektant? Albo jaki typ sukienki przyniósł mu największą popularność? A może chciałabyś dowiedzieć się, czy Cardin kiedykolwiek interesował się stylem hippie?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Marc Jacobs

Sklep Marc Jacobs

Czy mężczyzna, który wygląda jak milion dolarów i idealnie trafia w kobiece gusta modowe, może nie zrobić kariery w świecie mody? To oczywiście niemożliwe, zatem sukces Marca Jacobsa był tylko kwestią czasu.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Calvin Klein

Sklep Calvin Klein

Pomyśl: Calvin Klein i zamknij oczy. Co widzisz? Umięśnione, męskie sylwetki z reklam bielizny? Świetnie, czyli wiesz już… odrobinę o tym projektancie. Teraz nadszedł czas na znaczne poszerzenie wiedzy.

Czytaj całość...