Biustonosz push-up, czyli stanik do zadań specjalnych

Reklama

Istnieje niewiele rodzajów bielizny, które zrobiły prawdziwą furorę. Należy do nich z pewnością biustonosz push – up. Warto dowiedzieć się, za co kochany jest przez kobiety na całym świecie.

Proste kolorowe biustonosze push up

Biustonosz ten potrafi zdziałać cuda z kobiecym biustem – nie oznacza to jednak, że należy korzystać z tego w każdych okolicznościach. Wyjaśniamy, kiedy jest to niewskazane.

Cechy

Biustonosz typu push-up to stanik, który poprzez krój oraz odpowiednie wstawki ma za zadanie podnieść i optycznie powiększyć biust.

Kobiece wygodne biustonosze push up

Występuje w przeróżnych modelach, rodzajach i kolorach, a warianty rozmiarów sprawiają, że może go nosić każda z nas.

Czy jest modny?

Jeżeli chodzi o ten typ biustonosza, znacznie lepiej pasuje tutaj pytanie: „czy jest potrzebny” – a odpowiedź oczywiście brzmi: „tak”. Uniesione i wyglądające na większe piersi zawsze będą modne, więc push-up nigdy nie stanie się niepotrzebny.

Jak dobrać stanik push – up?

To bardzo ważna kwestia, z pewnością istotniejsza, niż na przykład kolor biustonosza albo rodzaj koronki. Odpowiednio dobrany stanik idealnie prezentuje biust, a przy tym jest szalenie wygodny. Jak zatem go znaleźć?

Liczne różnokolorowe biustonosze push-up

  • Bardzo dokładnie sprawdź swoje wymiary. Zacznij od zmierzenia obwodu klatki piersiowej pod piersiami, a potem na nich (biust nie mogą być mocno ściśnięty). Dokładnie zapisz sobie uzyskane dane i dopiero z nimi zgłoś się do renowowanego salonu z bielizną.
  • Przymierz różne modele biustonosza – zarówno te z wkładkami żelowymi, jak i z małymi poduszeczkami.
  • Jeśli chcesz znaleźć model idealny, przymierz kilka – nie decyduj się na zakup zaraz po tym, jak wypróbujesz tylko jeden rodzaj.
  • Pamiętaj, że piersi nie powinny „wylewać” się ze stanika ani przemieszczać się w stronę pach. Twój biust ma być podkreślony, a nie „wyrzucony”. Jeśli jest inaczej, to dany model jest zbyt mały.

Jak nosić biustonosz typu push – up?

Noszenie biustonosza, podobnie jest wszelkich innych ubrań czy elementów bielizny, powinno iść zgodnie z pewnymi zasadami. Poznaj je, jeśli chcesz wyglądać bardzo gustownie.
Przede wszystkim, pamiętaj, że noszenie biustonosza push – up nie wiąże się z koniecznością pokazania prawie całych piersi. Co więcej, takie praktyki są w złym guście. Możesz zdecydować się na lekki dekolt, który jedynie delikatnie je odsłoni.
Nigdy nie nadużywaj regulacji ramiączek! Wiele kobiet, a zwłaszcza młodych dziewcząt, próbuje „podnieść” biust, skracając ramiączka. Jednak w efekcie cały „tył” idzie w górę, przez co osiąga się karykaturalny efekt. Jeśli twój push – up nie podkreśla piersi bez takiego zabiegu, to jest źle dobrany.
Tego rodzaju staniki występują w różnych modelach, mają dodatki w postaci koronek, wstążeczek czy brylancików. Oczywiście urozmaicenie jest wskazane – upewnij się jednak, czy takie dodatki nie prześwitują przez ubrania. To naprawdę nieestetyczne.

Zawsze dobieraj kolor biustonosza do odcienia bluzki – pod tym względem staniki typu push – up nie różnią się od innych. Nic cię tak nie skompromituje, jak czarny biustonosz pod białą bluzeczką.

Kiedy staniki push – up zostały wprowadzone na amerykański rynek, sprzedawały się na jak świeże bułki – co 15 sekund. Jeśli nie wiesz, dlaczego, to widocznie nie posiadasz takiego biustonosza w swojej szafie.